دوربین های پوشیدنی مانند Snap Spectacles وعده می دهند فیلم هایی از کنسرت های زنده یا جراحی های فوری را با جهان به اشتراک بگذارید. اما از آنجا که این دوربین ها باید از باتری های کوچکتر برای وزن کم و کارا استفاده کنند ، این دستگاه ها نمی توانند جریان ویدیویی با کیفیت بالا را انجام دهند.


اکنون ، مهندسان دانشگاه واشنگتن روش جدید پخش ویدئو HD را تهیه کرده اند که نیازی به اتصال به آن نیست. نمونه اولیه آنها قطعات گرسنه را پرش می کند و چیز دیگری مانند گوشی های هوشمند دارد ، به جای آن ، فیلم را پردازش می کند.

آنها این کار را با استفاده از تکنیکی به نام backscatter انجام می دهند که از طریق آن دستگاه می تواند با بازتاب سیگنال هایی که به آن منتقل شده است ، اطلاعات را به اشتراک بگذارد.

شیام گولاکوتا ، استادیار دانشکده علوم کامپیوتر و پل جی آلن ، UW در این باره می گوید: "فرض اساسی که مردم تاکنون ایجاد کرده اند این است که می توان از backscatter فقط برای سنسورهای نرخ داده پایین مانند سنسور دما استفاده کرد." مهندسی. "این کار این فرض را می شکند و نشان می دهد که backscatter در واقع می تواند حتی از فیلمبرداری کامل HD پشتیبانی کند."

این تیم این یافته ها را در 10 آوریل در سمپوزیوم انجمن سیستم های محاسبات پیشرفته در مورد طراحی و پیاده سازی سیستم های شبکه ارائه داد .

در دوربین های جریان امروز ، ابتدا دوربین قبل از انتقال از طریق وای فای ، فیلم را پردازش و فشرده می کند. این مؤلفه های پردازشی و ارتباطی به خصوص با فیلم های HD قدرت زیادی می خورند. در نتیجه ، یک دوربین سبک وزن که به باتری های بزرگ یا منبع تغذیه نیاز ندارد ، از دسترس خارج شده است. تیم UW سیستم جدیدی تولید کرده است که همه این مؤلفه ها را از بین می برد. در عوض ، پیکسل های موجود در دوربین مستقیماً به آنتن وصل می شوند و مقادیر شدت را از طریق backscatter به تلفن هوشمند نزدیک ارسال می کنند. این تلفن که محدودیت اندازه و وزن یکسان با دوربین استریم کوچک ندارد ، می تواند در عوض فیلم را پردازش کند.


برای انتقال ویدیو ، سیستم اطلاعات پیکسل را از هر فریم به یک سری پالس ها ترجمه می کند که در آن عرض هر پالس مقدار پیکسل را نشان می دهد. مدت زمان پالس متناسب با روشنایی پیکسل است.

جوشوا اسمیت ، استاد دانشگاه School Allen و گروه مهندسی برق UW گفت: "این نوع شبیه به نحوه ارتباط سلول های مغز با یکدیگر است." "سلولهای عصبی یا در حال سیگنال شدن هستند یا نیستند ، بنابراین اطلاعات در زمان پتانسیلهای عملکردشان رمزگذاری می شوند."این تیم ایده خود را با استفاده از نمونه اولیه ای که ویدیوهای HD YouTube را به داده های پیکسلی خام تبدیل کرده است ، آزمایش کردند. سپس آنها پیکسل ها را در سیستم backscatter خود تغذیه کردند. طراحی آنها می تواند فیلم های HD 720p را با 10 فریم در ثانیه به دستگاهی با فاصله 14 فوت منتقل کند.

مهرداد حصار ، دانشجوی نویسنده و دکتری علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر گفت: "این مانند دوربین است که صحنه را ضبط می کند و فیلم را به یک دستگاه در اتاق بعدی می فرستد."

از این نمونه اولیه کم جریان ، می توان در دوربین های پوشیدنی نسل بعدی و همچنین در بسیاری از دستگاه های متصل به اینترنت استفاده کرد. اعتبار: دنیس وایز / دانشگاه واشنگتن
سیستم این گروه از 1000 تا 10،000 برابر انرژی کمتری نسبت به فناوری جریان فعلی استفاده می کند. اما هنوز هم یک باتری کوچک دارد که از عملکرد مداوم پشتیبانی می کند. اسمیت که استاد میلتون و دلیا زوتشل استاد عالی کارآفرینی است گفت: قدم بعدی ساخت دوربین های فیلمبرداری بی سیم کاملاً عاری از باتری است.

این تیم همچنین یک دوربین امنیتی با وضوح پایین و کم مصرف ایجاد کرده است که می تواند با سرعت 13 فریم در ثانیه جریان یابد. این متناسب با طیف وسیعی از عملکردهایی است که گروه برای این فناوری پیش بینی کرده است.

سامان نادریپاریزی گفت: "برنامه های بسیاری وجود دارد." "در حال حاضر دوربین های امنیتی منزل باید همیشه وصل شوند. اما با تکنولوژی ما ، می توانیم به طور موثری سیم را برای دوربین های پخش کننده بی سیم قطع کنیم."

این گروه همچنین دنیایی را در نظر می گیرد که این دوربین ها به اندازه کافی هوشمند هستند که فقط در مواقعی که برای هدف خاص خود مورد نیاز هستند روشن می شوند و این باعث صرفه جویی در انرژی بیشتر می شود.

محققان به جریان فیلم برداری HD با قدرت 10000 برابر کمتر دست یابند

ویدئوی Google نشان می دهد که "غریبه بدنبال هشدار" برای تلفن های هوشمند است

های ,، ,دوربین ,کند ,فیلم ,ها ,می کند ,دوربین های ,می تواند ,است که ,را با

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم - کلیپ - سریال
minografict mageseen پرشین واو هر چی که بخوای پیدا کردن پسوورد وای فای فروشگاه اینترنتی مطالب اینترنتی دانلود سریال جذاب و دیدنی مانکن معرفی انواع حافظه و حافظه جانبی لپ تاپ، گوشی موبایل، تبلت سیما گستران نوین